-
 
HLN.be

OM krijgt veeg uit de pan op proces L&H

Het openbaar ministerie heeft op het proces L&H een veeg uit de pan gekregen voor de wijze waarop het is omgegaan met Philippe Vermeulen en Christophe Lamar. Dat waren respectievelijk de CEO van het durfkapitaalfonds FLV Fund en een beginnende interne bedrijfsjurist. Beiden werden bijzonder laattijdig in verdenking gesteld, jaren na de andere verdachten. Hun advocaten zien er een al dan niet opzettelijk manoeuvre in waardoor de rechten van beiden serieus zijn geschonden, maar waardoor hun hele leven ook kapot is gemaakt.

Verloren documenten
Advocaat Marcel Storme vind dat beiden "op schandelijke manier" voor het Hof zijn gebracht. Beiden werden in de loop van het onderzoek gehoord als getuigen maar kregen pas in 2006 te horen dat ze als verdachte werden beschouwd. "Voorbij is de kans om documenten te gebruiken in de verdediging, want die zijn na jaren verloren gegaan. Veel getuigen konden zich niet meer herinneren wat 7 jaar of meer geleden gebeurd is. Bijkomende onderzoeken werden afgewezen en cruciale expertiseverslagen die de andere partijen al jaren geleden hadden bestudeerd, konden wij pas op het laatste moment inzien", pleitte de advocaat.

Vrijspraak gevraagd
Voor beide beklaagden werd de vrijspraak gevraagd. Vermeulen werd vervolgd omdat hij voor FLV Fund participaties nam in bedrijven die technologie kochten van L&H. Zo zou hij volgens het openbaar ministerie hebben meegeholpen aan de valse omzetcreatie. De argumenten die daarvoor werden aangehaald, probeerden de raadslui nogmaals te ontkrachten.

"Nooit kans tot verdediging"
Als slot nam Vermeulen nog zelf het woord. "Ik werd daags na mijn vijftigste verjaardag in verdenking gesteld. Nooit heb ik de kans gekregen om me te verdedigen, want ik werd telkens als getuige verhoord. Ik heb me letterlijk in de arm moeten knijpen toen ik de brief van de onderzoeksrechter in april 2006 kreeg. Toen ik van de GIMV naar FLV Fund trok, heb ik zowel mijn aandelen als die van mijn echtgenote verkocht om de handen vrij te hebben (bij het zoeken naar investeringsmogelijkheden, nvdr). Ik hoop dat ik van het Hof de kans krijg om opnieuw aan de slag te gaan, want sinds 2006 wacht ik dit proces af."

Jongste beklaagde
Christophe Lamar had voordien ook het woord genomen. "Ik was een jonge beginnende jurist van 26 jaar en kwam werken bij Jo, Pol en Nico die de ene dag aan tafel zaten met prins Filip, de volgende dag met premier Dehaene en daags nadien spraken met Bill Gates. Waarom zou ik aan hun strategie en plannen, die overigens altijd goedgekeurd werden door anderen (lees: KPMG, nvdr), getwijfeld hebben ? "

Lamar is de jongste van de 20 beklaagden op het proces LHSP. Hij werkte op de juridische dienst. Dat hij uiteindelijk gedagvaard werd, kan hij nog altijd niet begrijpen. Zo staat zijn directe overste op die dienst helemaal niet op het proces. Lamar wordt vervolgd voor het opstellen van twee contracten waarachter volgens het openbaar ministerie geen economische realiteit zat. In eerdere pleidooien hebben de raadslui van Lamar dat altijd ontkend, en ook vandaag werd dat herhaald. (belga/ka)
11/12/08 13u33
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.

Mediargus Metriweb