Kinderen minstens één jaar naar Nederlandstalige kleuterklas

bewaar artikel
Door: redactie
11/03/09 - 17u42

Vanaf september 2010 kunnen leerlingen pas in het eerste leerjaar starten als ze een jaar Nederlandstalig kleuteronderwijs gevolgd hebben. Het Vlaams parlement heeft daarover vandaag een decreet goedgekeurd van minister van Onderwijs Frank Vandenbroucke (sp.a). De maatregel moet vermijden dat kinderen aan de lagere school beginnen met een taalachterstand.

Minstens 220 halve dagen
De scholen zullen de nieuwe inschrijvingsvoorwaarde vanaf volgend schooljaar toepassen. Ouders die hun op 1 september 2010 in de lagere school willen laten starten, zullen hun kind enkel kunnen inschrijven als hun kind de derde kleuterklas van een Nederlansdstalige school volgt en minstens 220 halve dagen aanwezig is.

De suggestie om de maatregel in te voeren werd gedaan tijdens de Rondetafelconferentie over het Nederlandstalig onderwijs in Brussel, maar zal voor heel Vlaanderen gelden.

Oudercontact
Vanaf 2010 zullen scholen ook duidelijke afspraken maken met ouders rond aanwezigheden op oudercontact en een positief engagement tegenover het Nederlands. Daarover wordt dan een engagementsverklaring ingevoerd in het schoolreglement, dat de ouders moeten ondertekenen. (belga/eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!