De faculteit Toegepaste Economische Wetenschappen (TEW) van de UHasselt zal in samenwerking met het Virgajesseziekenhuis in Hasselt, het Ziekenhuis Oost-Limburg in Genk en het Centrum voor Ziekenhuis - en Verplegingswetenschap van de K.U.Leuven een multidisciplinair onderzoek verrichten naar patiëntenveiligheid.
Medische incidenten
Het onderzoek wordt uitgevoerd in de domeinen geneeskunde, (bedrijfs)economie en veiligheidskunde. Het zal onder meer nagaan welk type van medische incidenten er zich voordoen, wat de oorzaken hiervan zijn en welke verbeteringsmaatregelen kunnen ingevoerd worden om uiteindelijk te komen tot een globaal 'Veiligheids Management Systeem'.
Dat systeem zou ziekenhuizen in staat stellen om een incidentmeldings- en analysesysteem in te voeren, aan risico-inventarisatie te doen en voorspellingsmethoden te hanteren.
Uniek
Het onderzoek is uniek in die zin dat er voor het eerst zal onderzocht worden wat de economische aspecten van patiëntenveiligheid zijn. Zo zullen de onderzoekers nagaan wat de te verwachten of gerealiseerde opbrengsten zijn, zowel in het verminderen van patiëntschade als qua bedrijfsvoering zijn. (belga/ka)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


