Rick Perry trekt zich terug en steunt Gingrich

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
19/01/12 - 17u21
Rick Perry. © ap.

UPDATE Kort voor de Republikeinse primary in South Carolina kent het uitdunnende pelotonnetje Republikeinse presidentskandidaten een nieuwe opgever. De voormalige gouverneur van Texas Rick Perry heeft vanavond aangekondigd dat hij er de brui aan geeft. De 51-jarige ultraconservatief en "verdediger van de christelijke waarden", deed het na een resem blunders in politieke debatten steeds slechter in de peilingen.

Newt Gingrich. © ap.
Mitt Romney. © ap.
Rick Santorum. © ap.
Ron Paul. © ap.

"Ik weet wanneer ik me strategisch moet terugtrekken'', zei hij op een persconferentie in Charleston (South Carolina). Zijn vertrek uit de race werd al langer verwacht. "Ik ben tot conclusie gekomen dat er geen toekomst is voor mij in deze campagne. Daarom steun ik Newt Gingrich. Newt is niet perfect. Maar wie van ons is dat wel?" De opgave van Perry is dus vooral goed nieuws voor Newt Gingrich, die hij "een conservatieve visionair die het land kan veranderen'' noemde. Gingrich is zo mogelijk nog conservatiever dan Perry en eveneens een ijveraar voor "christelijke waarden". Die zal wellicht de meeste van zijn stemmen oprapen.

Opvallend ook: Perry bedankte Bobby Jindal, de gouverneur van Louisiana, die mee campagne voerde voor hem. Een naam om te onthouden. Eindigen deed hij met de gevleugelde woorden: "I've just begun to fight."

Blunders
De voormalige gouverneur van Texas ging enkele maanden geleden nog aan kop in de peilingen, maar is door enkele blunders in verkiezingsdebatten ver weggegleden. In de eerste verkiezing in Iowa begin januari bleef hij steken op een voor hem teleurstellende vijfde plaats. Hij liet toen al weten na te gaan denken over voortzetting van zijn campagne. Een week later kreeg hij in New Hampshire slechts 0,7 procent van de stemmen.

En ineens kan de voorverkiezing van South Carolina zaterdag, met nog slechts vier kandidaten, nog spannend worden. Meer verenigde tegenstand kan immers nog een bedreiging vormen voor topfavoriet Mitt Romney, multimiljonair en ex-gouverneur van Massachusetts. Enkele dagen geleden had Jon Huntsman, voormalig ambassadeur in China, de handdoek gegooid. Huntsman besloot zich achter de kandidatuur van Romney te scharen. (adb)

Bobby Jindal. © ap.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!