Verkiezingen bij Republikeinen heel spannend: Romney en Gingrich staan gelijk

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
20/12/11 - 18u02
© ap.

Mitt Romney en Newt Gingrich, de twee favorieten voor de Republikeinse kandidatuur bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van november 2012, geven elkaar geen duimbreed toe, zo moet blijken uit een nieuwe nationale opiniepeiling, twee weken voor de caucus in Iowa. De peiling geschiedde in opdracht van de krant Washington Post en de tv-zender ABC.

Beide conservatieve politici kunnen rekenen op 30 procent van de kiesintenties van de Republikeinse kiezers. Zij gaan de Texaanse 'libertair' Ron Paul (15%) vooraf, gevolgd door gouverneur van Texas Rick Perry en Michele Bachmann (beiden 7%). Rick Santorum en Jon Huntsman sluiten, met elk drie procent, de rij.

Aangezien er inhoudelijk niet al te veel verschillen tussen de diverse kandidaten te bespeuren vallen (Ron Paul uitgezonderd), wordt meer nog dan gebruikelijk aandacht besteed aan het horse race-luik van de voorverkiezing. Op dat vlak is de intern-Republikeinse strijd tot dusver behoorlijk spannend geweest, met haast om de week een nieuwe koploper. (belga/gb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!