Osama leefde in relatieve luxe

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
2/05/11 - 08u30
© photo news.

UPDATE Een medewerker van de Pakistaanse inlichtingendienst ISI bevestigt de dood van terroristenleider Osama bin Laden. De operatie is volgens overheidsbronnen in Pakistan uitgevoerd door de Amerikaanse inlichtingendienst CIA en de Pakistaanse veiligheidsdiensten. Momenteel worden DNA-testen gedaan om zijn identiteit definitief vast te stellen.

Volgens Amerikaanse media is bin Laden gedood in de stad Abbottabad, 50 kilometer ten noordoosten van de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

DNA-testen
De resultaten van de DNA-testen zullen binnen enkele dagen bekend worden. Bin Laden zou zich hebben verzet tegen zijn arrestatie, waarna hij door zijn hoofd werd geschoten. De kleine groep commando's heeft daarna vastgesteld dat het stoffelijk overschot toebehoorde aan de terroristenleider.

De elitetroepen waren circa veertig minuten op Pakistaanse bodem om hun missie uit te voeren. De directeur van de CIA, Leon Panetta, heeft samen met andere functionarissen van de inlichtingendiensten vanuit de VS live meegekeken. "Toen bekend werd dat de operatie een succes was, kregen de aanwezigen een behoorlijk groot applaus", aldus de functionaris.

De Amerikanen verloren door een technisch mankement een helikopter tijdens de operatie in Abbottabad. Na de crash, die zich voordeed in de omgeving van de Pakistaanse Militaire Academie, werd de helikopter vernietigd door de Amerikanen.

Relatieve luxe
Amerikaanse functionarissen meldden dat ze compleet verrast waren toen ze inlichtingen ontvingen over de uitgebreide beveiligingsmaatregelen bij het complex waar bin Laden zich in relatieve luxe schuilhield. Het pand zou zijn omringd door muren van vier tot zes meter hoog, met bovenop prikkeldraad.

De Amerikaanse inlichtingendiensten zouden bin Laden hebben gevonden door een koerier van de terroristenleider te traceren en te volgen. De operatie zou al twee jaar bezig zijn geweest voor bin Laden werd uitgeschakeld. (anp/sam/adha)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!