Saoedische Attar laatste in reeksen 800m: 43 seconden na winnares

© afp.
De Saoedische Sarah Attar werd vandaag de eerste atlete uit haar land die deelnam aan de atletiekwedstrijden op de Olympische Spelen. Ze eindigde laatste in haar reeks van de 800 meter, op ruim 43 seconden van de winnaar.
"Het was een ongelooflijke ervaring", verklaarde Attar na afloop. Ze droeg een zwarte lange broek, een groen shirt met lange mouwen en een witte hoofddoek. "Het is een hele eer om de vrouwen uit Saoedi-Arabië hier te vertegenwoordigen, dat is een historisch moment. Ik hoop dat dit een verandering teweeg kan brengen, het is alleszins een enorme stap voorwaarts", klonk het bij Attar.
Vrijdag nog was judoka Wodjan Ali Seraj Abdulrahim Shaherkani de eerste Saoedische vrouw op de Spelen. In de categorie boven 78 kilogram verloor ze kansloos in de eerste ronde.
Bewerkt door: Dimitri Eeckhaut 8/08/12 - 15u25

